پدر معنوی حزب الله
نظر کاربران
امتیاز به کتاب
۵۵,۰۰۰ تومان
رقعی
۷۷
۱
1403
۹۷۸۶۲۲۶۶۰۹۱۳۵

معرفی کتاب پدر معنوی حزب‌الله

در این کتاب خاطرات و تحلیل‌های سیدحسن نصرالله درباره‌ی آیت الله بهجت، پدر معنوی حزب‌الله لبنان را می‌خوانید. انقلاب اسلامی ایران که اوج تلاقی عرفان و حماسه بود محدود به مرزهای یاران نماند، و مبارزه و مقاومت در برابر طاغوت به خارج از محدوده جغرافیایی کشور هم رسید. کیست که بتواند منکر موج معنویت و عشق به خدا در بین دلدادگان انقلاب در داخل و خارج از کشور شود؟در این میان نقش روحانیان را در تقویت مبارزات خارج از کشور نباید نادیده گرفت و آیت‌الله بهجت یکی از بزرگترین آنها بود. 

گزیده کتاب پدر معنوی حزب‌الله:

جناب سید شایعهٔ مشهوری دربارهٔ آیت‌الله بهجت (قدس سره) بود که ایشان به پیرمردها (تا چه رسد به جوان‌ها) مژده می‌دهند که دوران ظهور امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) را درک خواهند کرد. ولی وقتی از خود ایشان در این باره سوال می‌شد ایشان انکار می‌کردند و مشخصا می‌گفتند که وظیفهٔ هر مومنی این است که منتظر ظهور باشد، چه جوان چه پیر. شما در این بارهٔ این موضوع یا مشخصا دربارهٔ خود این قضیه از حضرت آیت‌الله بهجت سوال کرده بودید؟ جواب ایشان چه بود؟

-می‌خواستم به همین هم اشاره کنم. در دیدارهای اولی که به خدمت حضرت آیت‌الله مشرف می‌شدیم برادرانمان از ایشان می‌پرسیدند: «به نظر شما ظهور نزدیک است؟ فرج مولانا صاحب الزمان نزدیک است؟» مثل همهٔ مومنین و شیعیان اهل بیت (علیهم السلام) این آرزوی ما و غایت الآمال است. حضرت آیت‌الله همیشه امیدواری می‌داد ولی وقت تعیین نمی‌کرد. این سیره، همان سیرهٔ اهل بیت علیهم السلام است. می‌گفت: «ان شاء الله فرج نزدیک باشد، رسیدن به آرزو نزدیک باشد، باید منتظر باشیم، باید کار کنیم.» ولی ما هیچ وقت، حتی یک بار، از ایشان نشنیدیم که وقتی را مشخص کنند. حتی تعیین وقت به صورت اجمالی و سربسته هم نداشتند. اینکه مثلا بگویند در کوتاه مدت، در همین نزدیکی‌ها. نه، ابدا حتی این را هم نداشتند.

یک روز یک نفر آمد پیش من و ادعا کرد مطلبی را در این باره با گوش خودش از حضرت آیت‌الله شنیده است. من به حرف‌های این شخص اعتماد داشتم. خیلی تعجب کردم. البته داستان برای خیلی سال پیش است. گفت آیت‌الله بهجت فرموده‌اند: «ظهور امام (سلام الله علیه) در سال ۱۹۹۷ میلادی خواهد بود.» (البته آیت‌الله بهجت سال میلادی نگفته بود) این شخص سال را به میلادی تبدیل کرده و میلادی‌اش را به من گفت. پرسیدم: «مطمئنی؟ محال است که حضرت آیت‌الله بهجت برای ظهور وقت تعیین کنند. این خلاف سیرهٔ علماست، بر خلاف روایت‌هایی است که در نهی از تعیین وقت داریم.» گفت: «مطمئنم، خودم شنیده‌ام.»

کتب دیگر انتشارات شهید کاظمی
کتب مرتبط
ما رادر شبکه های اجتماعی دنبال کنید