اخلاق انتخاباتی

اخلاق انتخاباتی

نظر کاربران
امتیاز به کتاب
۸۰,۰۰۰ تومان
پالتویی
۱۹۷
۳
1402
۹۷۸۹۶۵۱۱۲۵۲۱۸

درباره کتاب اخلاق انتخاباتی:

مروری بر بیانات و سیره‌ی عملی حضرت آیت‌‌الله العظمی خامنه‌‌ای(مدّظلّه‌ العالی)، رهبر معظّم انقلاب اسلامی، نشان می‌دهد که ایشان از ابتدای رهبری خویش، تأکید بسیاری بر حضور مردم در همه‌ی صحنه‌‌ها، خصوصاً عرصه‌ی انتخابات داشته و به‌ خوبی پیامدهای مثبت و مهم آن را جهت حفظ نظام و کشور تشریح کرده‌اند. بر این اساس، جهت آشنایی عموم مردم خصوصاً نسل جوان و فرهیخته‌ی کشور با افکار و دیدگاه‌های معظّمٌ‌‌له، گردآوری و تدوین این مجموعه ضروری به نظر می‌رسید؛ لذا برای رسیدن به این هدف مجموعه‌‌ی حاضر با عنوان «اخلاق انتخاباتی» در چهار فصل تهیه و تدوین گردید که شامل گزیده‌ای قابل توجّه از دیدگاه‌های معظّمٌ‌له در طول دوره‌‌ی پُربرکت رهبری ایشان از سال 1368 تا 1390 می‌‌باشد.

گزیده کتاب:

همه‌‌ى کسانى که در مقابل اسلام و آینده‌‌ى این کشور احساس مسئولیت مى‌کنند، وظیفه دارند که در این آزمایش الهى [انتخابات] شرکت کنند. البته این حضور باید آگاهانه و از روى تحقیق و با به دست آوردن حجّت بین خود و خدا باشد. کسى که رأى مى‌دهد و فردى را انتخاب مى‌ کند، باید برطبق تشخیص باشد. این تشخیص را به دست آورید و ان‌شاءالله با قاطعیّت در این آزمایش الهى شرکت کنید.

قصد خدمت نه قدرت‌طلبی و جمع ثروت
کسانى هم که وارد عرصه‌‌ى انتخابات می‌شوند، باید یک تقیداتى، تعهداتى داشته باشند. این، خطاب به همه‌‌ى کسانى است که به عنوان نامزد وارد عرصه‌ ى انتخابات می‌شوند... نامزد انتخابات باید با قصد خدمت وارد شود. اگر با قصد قدرت‌‌طلبى و جمع‌‌کردن پول و مسائل گوناگون و انگیزه‌‌هاى ناسالم دیگر وارد شود، به کشور خدمت نمی‌کند. نامزد انتخابات باید با انگیزه‌‌ى خدمت وارد شود؛ این را باید تشخیص داد، باید فهمید، باید حدس زد. اگر چنانچه نامزدها به مراکز ثروت و قدرت متصل شوند، کار خراب می‌شود.
چنین افرادى [باصفات تدیّن، انقلابی، خدوم، امتحان داده، باکفایت، برنامه دار، خوش نام و جوان گرا] در هرجاى کشور حضور دارند، باید خود را موظّف بدانند و بروند نامزد شوند. در این چند روزى که از مهلت ثبت‏‌نام نامزدهاى انتخابات باقى مانده، وظیفه‌‏ى وجدانى و اسلامى و میهنى هرکسى که خود را داراى این خصوصیات مى‏‌داند، این است که برود داوطلب شود و به صحنه‌‏ى انتخابات بیاید. اگر بعد دیدند افرادِ باصلاحیت‌‏تر از آن‏ها هستند، مى‌‏توانند کنار بروند؛ لیکن الآن باید به صحنه بیایند. مردم چنین افرادى را هرجا دیدند، باید از آن‏ها بخواهند که بروند نامزد شوند.

کتب دیگر امام خامنه ای
کتب دیگر انتشارات انقلاب اسلامی
ما رادر شبکه های اجتماعی دنبال کنید