صعود چهل ساله 2/ در نزدیکی قله

صعود چهل ساله 2/ در نزدیکی قله

نظر کاربران
امتیاز به کتاب
۱۹۵,۰۰۰ تومان
رقعی
۳۷۲
۱
1402
۹۷۸۶۲۲۹۰۵۱۱۳۹

معرفی کتاب کتاب صعود چهل ساله(جلد دوم)  در نزدیکی قله:

کتاب صعود چهل ساله(جلد دوم) نوشته استاد سیدمحمدحسین راجی که توسط نشر سعدا منتشر شده است. در مرداد ماه سال 1402 مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) با اشاره به بیان مسئولیت افراد در قبال انقلاب، فرمودند:
ما فصل مُشبعی را حرکت کرده‌ایم؛ این سربالایی، این شیب تند را عبور کرده‌ایم، به قلّه‌ها نزدیک شده‌ایم. نباید خسته بشویم.
با همین نگاه، پژوهشگران اندیشکده راهبردی سعداء، پژوهش جدیدی را آغاز کرده و به مقایسهٔ روند کشورهای ابر قدرت دنیا از درّه تا قلّه و تطبیق حرکت جمهوری اسلامی ایران با آنان پرداخته اند.
در پژوهش یادشده که به صورت کتاب حاضر مدوّن گشته است، مراحل #صعود_کشورها، #بی_راهه_ها، #موانع_طبیعی و #غیر_طبیعی این مسیر بررسی شده و اثبات گردیده است که ریل گذاری جمهوری اسلامی ایران کاملاً صحیح و در راه رسیدن به اوج بوده است.
صعود چهل ساله به بررسی سیر پیشرفت و توسعه ابرقدرت‌های جهان و تطبیق آن با الگوی پیشرفتی است که ایران در طی سده اخیر پیموده است. در جلد اول کتاب صعود چهل ساله محققان موسسه سعداء با بررسی داده‌های آماری و پژوهشی که توسط نهادهای بین المللی ارائه شده به نتایج جالب توجه و شگفتی رسیدند. آمار و ارقام حکومت پهلوی در تمامی حوزه‌های نظامی، علمی، صنعتی و اجتماعی با دستاوردهای چهل ساله انقلاب قابل مقایسه نبود و جمهوری اسلامی ایران با وجود تمام دشمنی‌های داخلی و خارجی توانسته با سرعت بی‌نظیری به سمت قله‌های پیشرفت حرکت کند.

این کتاب در چهار بخش کلی با عناوین:
1- مراحل صعود ابر قدرت ها (بریتانیا – آمریکا – آلمان – و…)
2- مسیر طی شده توسط ایران
3- افول ابر قدرت ها
4- تفاوت های پیشرفت اسلامی ایرانی با توسعۀ غربی

کتب دیگر سید محمد حسین راجی
کتب دیگر انتشارات سایر ناشرین
ما رادر شبکه های اجتماعی دنبال کنید