جام جهانی در جوادیه

جام جهانی در جوادیه

نظر کاربران
امتیاز به کتاب
۱۴۰,۰۰۰ تومان
رقعی
۲۷۲
۵۲
1402
۹۷۸۹۶۴۴۱۷۷۵۰۷

درباره کتاب: 
"جام جهانی در جوادیه" اثری است از "داوود امیریان" نویسنده ی صاحب نام ایرانی که جوایز متعددی را برای داستان های مختلفش به دست آورده است. یکی از معروف ترین رمان های "داوود امیریان"، "جام جهانی در جوادیه" است که برای گروه سنی نوجوان به نگارش درآمده است. داستان درباره ی دو نوجوان در جوادیه ی تهران است که در تعطیلات تابستانی به دنبال زمین بازی برای تفریح و فوتبال می گردند. آنان در این بین، به طور اتفاقی با "الکس" که فرزند سفیر کانادا در تهران است آشنا می شوند و "سیاوش" که شخصیت اصلی داستان است، به "الکس" فارسی یاد می دهد.
بعد از اینکه "الکس" متوجه می شود "سیاوش" پیگیر برگزاری یک مسابقه ی محلی فوتبال است، با فرزندان کارمندانی که در سفارت کانادا مشغول به کار هستند صحبت می کند تا آن ها هم در این مسابقات شرکت کنند. ولی این تازه شروع کار است با پیچیدن خبر مسابقه، تیم هایی از برزیل، چین، آرژانتین، ژاپن، سوییس، ابتالیا ، اسپانیا و... هم پا به میدان می گذارند. بچه های کوچه مروی که عرب هستند و بچه های کارگر اهل افغانستان نیز در این مسابقه شرکت می کنند و به این ترتیب "جام جهانی در جوادیه" شکل می گیرد.
نوشتار کتاب "جام جهانی در جوادیه" بسیار ساده و صمیمی بوده و دل مشغولی و تفریحات چند نوجوان ساده دل را به خوبی به تصویر می کشد. کتاب از طریق جام دوستی و عملکرد بی آلایش این نوجوانان، پیام صلحی را ابراز داشته که زمینه ی اصلی داستان را شکل می دهد. "داوود امیریان" سعی کرده تا شخصیت پردازی و ساختار داستان را تا حد امکان نزدیک به فرهنگ ایرانی خلق کند و با فضایی مفرح، داستانی آموزنده را به خوانندگان منتقل نماید.

 

کتب دیگر داوود امیریان
کتب دیگر انتشارات قدیانی
ما رادر شبکه های اجتماعی دنبال کنید