درسنامه جریان شناسی احزاب و گروه های زاویه دار در ایران

درسنامه جریان شناسی احزاب و گروه های زاویه دار در ایران

نظر کاربران
امتیاز به کتاب
ناموجود
وزیری
۴۶۳
۵
1402
۹۷۸۶۰۰۷۸۴۸۶۸۵

درسنامه جریان شناسی احزاب و گروه های زاویه دار در ایران

نگاه دقیق، عمیق و تحلیلی به جریان های موجود در نظامی که درآستانه چهلمین سال تولد قرار گرفته، برای فرهیختگان جامعه، از هر قشر و در هر سطحی، ضرورت انکارناپذیری دارد، وجود کارهای تولیدی متعدد در سال های اخیر، بخشی از این نیازها را رفع کرده است؛ اما هر کدام با توجه به ماموریت های تعریف شده، در مسائل و موضوعات خاصی به صورت تخصصی ارائه شده اند و به طور قطع، زمینه بصیرتی قابل اعتنایی را در سطح جامعه نخبگان آورده اند.

با وجود این گستردگی و پیشرفت های فراوان در حوزه های مختلف جریان شناسی، به ویژه رشد رویکردهای دشمن شناسانه در سال های اخیر، هنوز عرصه های زیادی در این خصوص مغفول مانده است. لذا برای افزایش بصیرت و آگاهی عمومی نسبت به جریان های منفی و مثبت، باید با کمک نخبگان جامعه، حوزه های مغفول را نیز به صورتی دقیق و عمیق تبیین نمود.

دراین راستا پژوهش گران مایه حضرت حجت الاسلام و المسلمین مصطفی اسکندری، کاری قابل توجه و دارای جامعیت ویژه ای است که این اثر را از آثار مشابه خود متمایز می کند. تحلیل جریان های مخالف و به تعبیر مولف «جریان شناسی احزاب و گروه های زاویه دار در ایران» در سطوح و طیف های گوناگون، حاصل تیزبینی ایشان نسبت به مسائل و اخبار پیرامون، و نتیجه رصد دقیق جریانات در سالیان متمادی است.

طراحی کتاب به صورت درسنامه بعد از مشاوره های فراوان، در راستای تامین محتوای برنامه آموزشی موسسه «مطالعات و بررسی های راهبردی بعثت»، جهت برگزرای دوره های تخصصی جریان شناسی انجام گرفت؛ علاوه بر این، کمک شایانی نیز به مطالعه آسان و هدفمند مخاطبان فرهیخته خواهد کرد.

کتب دیگر انتشارات شهید کاظمی
ما رادر شبکه های اجتماعی دنبال کنید