*/
نام محصول قیمت تعداد قيمت كل حذف
مجموع : 0
راهـنمـایـی : در صورتی که قصد خرید محصولات بیشتری را دارید بر روی گزینه «بازگشت به فروشگاه و افزودن محصول» کلیک کنید تا به فروشگاه برگشته و با کلیک روی گزینه خرید دیگر محصولات آنها را به سبد خرید خود افزوده و سپس خرید خود را نهایی کنید.
در صورتی که قصد خرید تنها همین محصول را دارید ، با کلیک روی «نهایی کردن خرید» خرید خود را مرحله به مرحله تکمیل کنید .
شما 2 كالا در سبد خريد خود داريد

اهل بیتی ها

تحقق خانواده ولایی با مجالس حسینی
25,000 تومان


درباره کتاب:
عنوان: اهل بیتی ها
نویسنده: محمدرضا عابدینی
ناشر: نشر معارف
قطع: رقعی
نوع جلد: شومیز
تعداد صفحات: 200 صفحه
شابک: 9786004412704

کتاب پیش‌رو که با عنوان اهل بیتی ها ؛ تحقق خانواده ولایی با مجالس حسینی نام‌ گذاری شده است، تبیین سیر و سفر الهی را از خانه و خانوادۀ رحم ظاهری (که «اهل‌بیت» طینی انسان است) آغاز می‌کند و به «بیت الولایه» و رحم ولایی یعنی «اهل‌بیت(ع)» در نظام ولایی می‌رسد؛ و از آن‌جا نیز به رحم رحمانی توجه می‌کند. این سیر، حرکتی وجودی و توحیدی است. نگارش این کتاب برای اطاعت و اجابت دعوت رهبر معظم انقلاب در مورد مسئلۀ خانواده (در اواخر سال 1397) است. ایشان به مناسبت میلاد حضرت زهرا(س) در ملاقات با جمعی از مداحان کشور تذکر دادند که در هیئت‌ها به موضوع خانواده پرداخته شود؛ زیرا دشمن برنامۀ دقیقی برای آن دارد؛

برای تبیین این مباحث در میان اهل هیئت، باید این دو لایه را از هم تفکیک کنیم: لایۀ اول، تبیین برای کسانی است که می‌خواهند مبیّن این بحث باشند و باید عمق یقینی پیدا کنند؛ یعنی افرادی مانند سخنرانان، مداحان، شاعران و… که باید عمیقاً این معارف را باور کنند؛ لایه دوم، شامل مخاطبان و مردم می‌شود که البته بیان این عمق، برای آن‌ها ضرورتی ندارد و باید به اندازۀ نیاز و بیشتر با نگاه کاربردی، مباحث خانواده را به آن‌ها انتقال داد؛ ولی خودِ گوینده و مبلّغ، باید معرفت و یقین عمیقی یافته باشد تا همان مطالب کاربردی و ساده، از اعتقاد او سرچشمه بگیرد و برای مردم اثر گذار ‌شود؛ بنابراین لازم است در لایۀ اول، عمق نگرش اسلام به خانواده و جایگاه آن تبیین شود.

مطالب کتاب اهل بیتی ها ؛ تحقق خانواده ولایی با مجالس حسینی برای استفادۀ عمومی مخاطبان اهل‌مطالعه درنظر گرفته شده است؛ ولی با توجه به فرمایش رهبر معظم انقلاب در مورد مطرح شدن موضوع خانواده در مجالس و هیئت‌ها، شاید بن‌مایه‌هایی برای شاعران اهل‌بیت(ع) و مداحان و مرثیه‌سرایان عزیز و سخنوران محترم نیز داشته باشد.

کتاب اهل‌بیتی‌ها ماحصل سخنرانی‌های استاد محمدرضا عابدینی است که به مناسبت تأکید مقام معظم رهبری در دیدار با مداحان در سال 97 نسبت به مسئله خانواده، شروع شد. این سخنرانی‌ها که در جلسات متعدد مطرح گردیده بود، در قالب «تحقّق خانواده ولایی با مجالس حسینی» در سه گفتار تدوین گردید:

 • گفتار اول (حقیقت و مراتب خانواده): دربردارنده تکوینی و تشریعی بودن سنّت خانواده، حقیقت آن و مراتب خانواده از رَحِم جسمانی تا رَحِم رحمانی است.

 • گفتار دوم (پیوندها و گسست‌های خانوادگی): در ادامه به بحث صله رحم و قطع رحم در هر یک از مراتب آن پرداخته و آثار آن در زندگی و حیات اجتماعی بررسی می‌شود. هلاکت نیز به عنوان نتیجه تقابل با سنّت خانواده معرفی می‌شود.

 • در گفتار سوم (الگوی توسعه خانواده ولایی): تلاش شده تا تعامل هیئت و خانواده و ربط و نسبت این دو را تبیین کند. در این نگاه، هیئت، نقطه اتّصال رحم طینی به رحم دینی معرّفی می‌شود…

محصولات مشابه
  تو شهید نمی شوی

  تو شهید نمی شوی

  13,500 تومان
  شرح اسم ماه-جلد اول

  شرح اسم ماه-جلد اول

  25,000 تومان
  دیالمه

  دیالمه

  30,000 تومان
  شکار هیولا

  شکار هیولا

  25,000 تومان
  نکته های ناب 4

  نکته های ناب 4

  6,300 تومان
نظرات
شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
امتياز محصول

نظر و کامنت
كد امنيتي