*/
نام محصول قیمت تعداد قيمت كل حذف
مجموع : 0
راهـنمـایـی : در صورتی که قصد خرید محصولات بیشتری را دارید بر روی گزینه «بازگشت به فروشگاه و افزودن محصول» کلیک کنید تا به فروشگاه برگشته و با کلیک روی گزینه خرید دیگر محصولات آنها را به سبد خرید خود افزوده و سپس خرید خود را نهایی کنید.
در صورتی که قصد خرید تنها همین محصول را دارید ، با کلیک روی «نهایی کردن خرید» خرید خود را مرحله به مرحله تکمیل کنید .
شما 2 كالا در سبد خريد خود داريد

خبرنگار سایت من و کتاب به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، امروز سالگرد شهادت سردار شهید حاج احمد کاظمی‌ از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است. شهید کاظمی در ۲ مرداد ۱۳۳۷ در نجف آباد اصفهان متولد شد و در دوران جنگ تحمیلی بیش از ۸ سال لشکر زرهی ۸ نجف اشرف که یکی از لشکرهای قوی و مهم سپاه بود را فرماندهی کرد و در سال های پس از جنگ با فعالیت‌های مسلحانه گروه‌های تروریستی در غرب کشور به مبارزه پرداخت و در تأمین امنیت منطقه نقش بسزایی ایفا کرد.

سردار کاظمی پس از آن به سمت فرماندهی نیروی هوایی سپاه منصوب شد و اقدامات مؤثری نسبت به ارتقای سطح کیفی نیروی هوایی از جهت سازمان و ساختار انجام داد و پس از پنج سال جهاد از سوی فرمانده کل سپاه، به فرماندهی نیروی زمینی منصوب شد و به علت کفایت و شجاعت مقام معظم رهبری ۳ مدال فتح به وی اعطا نمود.

شهید کاظمی در ۱۹ دی سال ۱۳۸۴ در سانحه هوایی سقوط هواپیمای فالکن در نزدیکی ارومیه به درجه رفیع شهادت نائل شد و امروز سالگرد شهادت اوست.

 

به همین بهانه مروری داشتیم بر فعالیت‌ها و تلاش های انتشارات شهید کاظمی که برکت نام این شهید بزرگوار را همراه خود کرده و در حوزه کتاب فرهنگ کشورمان به خوبی پیشتازی می کند.

در سال ۱۳۸۵ و یک سال پس از شهادت شهید حاج احمدکاظمی به منظور حفظ یاد و نام آن شهید و نهادینه سازی فرهنگ جهاد و شهادت در بین اقشار جامعه بخصوص نسل جوان،  موسسه‌ای از بین جوانان  و ایثارگران با حمایت مسئولین در یک حرکت خود جوش و مردمی در زادگاه ایشان شهرستان نجف آباد تشکیل شد.

این موسسه دربرنامه ریزی اهداف و استراتژی‌های خود و با تکیه بر فرمایشات مقام معظم رهبری در ارتباط بین نسل جنگ و جوانان و بخصوص نخبگان در بستر مناسب فرهنگی و با هدف تربیت نیروهای کارآمد متعهد و متخصص برنامه هایی را اجرا کرد که منشاء خیرات و برکات و تحولات بسیاری شد.

نشر و پخش شهید کاظمی فعالیت خود را در قالب یک فروشگاه کتاب و محصولات فرهنگی در نجف آباد اصفهان از سال ۱۳۸۶ آغاز کرد و با ایجاد نشر و مرکز پخش  شهید کاظمی در قم بصورت تخصصی از سال ۱۳۹۰ فعالیت های خود را گسترده تر کرد.

از جمله فعالیت‌های موسسه و نشر شهید کاظمی در حوزه چاپ و نشر و توزیع و ترویج فرهنگ کتابخوانی عبارتند از:

الف: حوزه چاپ و نشر کتاب:

اخذ مجوز انتشارات همچنین پروانه کسب و راه اندازی انتشارات در شهر مقدس قم در سال ۱۳۹۰.
چاپ و انتشار ۲۷۰ عنوان کتاب (از سال ۹۰ الی ۹۷).(حداقل تیراژدرهر نوبت از ۲هزارنسخه و حداکثر ۱۲۰ هزار نسخه تجدید چاپ). کل تیراژ کتاب تا پایان تیرماه۱۳۹۷ تعداد ۰۰۰/۱۲۵/۱ هزار نسخه تولید شده است.

تجدید چاپ ۵۰ اثر از عنوانهای منتشر شده(از دو چاپ تا چهل چاپ برای هرکتاب).
مراحل آماده سازی چاپ ۴۰ کتاب جدیدتا پایان سال۹۷.
طراحی لوگوی کاغذ ایرانی و چاپ کتابها بر روی کاغذ ایرانی.
معرفی بعنوان ناشر برگزیده سال ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶ توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ناشر تقدیر شده در کتاب سال دفاع مقدس.
جوایز متعدد کتابها (کتاب ملاصالح نامزده جشنواره جلال/کتابهای آیه های پرواز/سفر سرخ/دیدم که جانم می رود/هنر اهلبیت/عقیق و.... برگزیده کتاب سال دفاع مقدس) و همچنین انتشارات در زمان فعالیت.

ترجمه ۱۲ کتاب از زبانهای دیگر به فارسی و توزیع.

نفوذ در موساد/شکارشکارچی/اشک دشمن/سکوی پنهان/آل خلیفه/گواه میهن/رنج و امید/عطش/ زفرات/عبدالوهاب الحسین/از افغانستان تا لندستان/تاریخ آل سعود

ترجمه۱۳ کتاب از انتشارات به زبانهای عربی، اردو و انگلیسی.

کار باید تشکیلاتی باشد(ونظم امرکم)/سربلند(شامخ الحامه)/دیدم که جانم می رود/عشق فصل پایان/ملاصالح/ابووصال(ابو وصال)/چمروش(جمروش)/شهید عزیز(الشهید العزیز)/عباس برادرم(اخی عباس)/رفیق مثل رسول/از ام الرصال تا خان طومان/ماه در آینه/خداحافظ دنیا(ئداع ایتها الدنیا/

فعالیت تخصصی در تولید کتابهای تخصصی در موضوعات:  مدافعان حرم(۲۸ عنوان)/استکبار ستیزی و جریان شناسی(۱۳ عنوان)/نقد مذاکرات هسته ای وبرجام(۱۱ عنوان) پایداری، مقاومت و بیانات رهبری(۲۱۸ عنوان)

ب: حوزه توزیع و ترویج فرهنگ کتابخوانی:

مدیریت کتابشهر ایران شعبه نجف اباد و فعالیت درتوزیع کتاب که ازبین ۴۲ فروشگاه کشور برتر شناخته شد(از سال ۱۳۸۵).
ایجاد دفتر پخش و توزیع در قم و اخذ نمایندگی ۵۰ ناشر معتبر جبهه فرهنگی انقلاب و توزیع حدود ۹۰۵۰۱۸ نسخه کتاب.
ایجاد شبکه توزیع در کشور با ۳۰ فروشگاه جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی.
راه اندازی مرکز ترویجی نون والقلم با موضوع انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در شهر نجف آباد.
راه اندازی مرکز تولید و توزیع محصولات فرهنگی و دفتر فنی ربیع در نجف آباد وقم.
ایجاد سایت و وبلاگ تخصصی کتاب و موارد مرتبط با آن

انتشارات موسسه:                          www.nashreshahidkzemi.ir
فروشگاه من و کتاب:                       www.manvaketab.ir
مرکز ترویجی نون والقلم موسسه:    www.nunvalghalam.ir

انجام انواع فعالیت‌های ترویجی جدی در ۴۸ دبیرستان و برنامه های عمومی ترویجی، تبلیغی و توزیعی.
راه اندازی نرم افزار اندرویدی فروش کتاب.
چاپ فصلنامه و ویژه نامه کتاب بصورت مرتب و توزیع بین اعضاء موسسه شهید کاظمی با ۳۲۰۰ عضو.
پی گیری  اجرای چند طرح ملی در خصوص تولید و توزیع کتاب و محصولات فرهنگی.
عضویت در خوشه، مجمع ناشران انقلاب اسلامی و مجمع ناشران دفاع مقدس.
توزیع گسترده و موفق کتابهای مسابقات کتاب و زندگی و روشنا)۶۸۴۹۳ نسخه).
برگزاری ده مورد مسابقه و پویش کتابخوانی در سطح منطقه ای.
برگزاری و شرکت در نمایشگاههای استانی، منطقه ای و ملی.
 اولین گروه مبلغ کتاب درتریبون نماز جمعه.

انتشارات شهید کاظمی تا کنون کتاب‌های ارزشمند و موثری را در حوزه فرهنگ و ادبیات کشور نشر داده است که پرفروش‌های آن از ۱۳۹۲ الی ۱۳۹۶ عبارتند از:

«یادت باشد» که (در کمتر از یک سال)

«سربلند» (در کمتر از ۴ ماه)

«تاریخ مستطاب آمریکا»، «کار باید تشکیلاتی باشد»، «دیدم که جانم می‌رود»، « توقف ممنوع(۱)»،

«حوزه باید انقلابی بماند»، «ملاصالح»، «نفوذ»، «سیزده ساله‌ها»، «پرنیان»، «زندگی به سبک جهادی»، «ابووصال»، «اخراجی‌ها»، «راه و رسم دانشجویی».

همچنین پرفروش‌ترین‌های انتشارات شهید کاظمی در سال ۹۷ عبارتند از:

«یادت باشد»، «سربلند»، «مربع‌های قرمز»، «ابووصال»، «از حاج‌ ابراهیم تا خان‌طومان»، «ردپای نور/سه جلدی»،  «توقف ممنوع (۲)»، «رفیق مثل رسول»، «شهید عزیز»، «آخرین نخست‌وزیر»، «۵۷ریشتر»، «چشم روشنی».

موسسه و نشر شهید کاظمی در حال حاضر دارای اعضایی از برترین‌های اشخاص علمی و فرهنگی، قرآنی، ورزشی، هنری و... است. از تربیت شدگان این موسسه می توان از شهید محسن حججی نام برد و دو تن دیگر از شهدای این موسسه شهید عباسعلی جوزی(شهید منا) و شهید محمد عابدینی(فعال فرهنگی) هستند.

گفتنی است انتشارات شهید کاظمی یک نشر کاملا خصوصی و جهادی است  که با بیش از دویست عنوان کتاب، به جهاد فرهنگی در این حوزه مشغول است و کلیه در آمد حاصل از این انتشارات را صرف اردوهای جهادی و برنامه های فرهنگی موسسه شهید کاظمی می کند.

نظرات شما

شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
نظر و کامنت
كد امنيتي