*/
نام محصول قیمت تعداد قيمت كل حذف
مجموع : 0
راهـنمـایـی : در صورتی که قصد خرید محصولات بیشتری را دارید بر روی گزینه «بازگشت به فروشگاه و افزودن محصول» کلیک کنید تا به فروشگاه برگشته و با کلیک روی گزینه خرید دیگر محصولات آنها را به سبد خرید خود افزوده و سپس خرید خود را نهایی کنید.
در صورتی که قصد خرید تنها همین محصول را دارید ، با کلیک روی «نهایی کردن خرید» خرید خود را مرحله به مرحله تکمیل کنید .
شما 2 كالا در سبد خريد خود داريد

در آستانۀ سالروز فتح بزرگ خرمشهر، کتاب «تبسم‌های جبهه»، به‌قلم حمید داودآبادی در نماز جمعه‌های کشور معرفی شد.

شاید در کنار هم قرار دادن جنگ و شوخی، کمی غیرمنتظره باشد؛ اما ناب‌ترین شوخ‌طبعی‌ها را به شکل ساده و صمیمی در جنگ تحمیلی و دوران دفاع مقدس می‌توان پیدا کرد که تاکنون چندان به آن پرداخته نشده است. داشتنِ زبانِ خوش، باطراوت، معطر، مهذّب و لطیف، در نظر اهل جهاد و شهادت، کمترین باقیات‌الصالحات رزمندگان اسلام است. وقتی زمین و زمان در آتش التهاب و جنون دنیای دیوانۀ امروز زیر و زِبَر شدند، ملعبه و بازیچه ساختن مرگ، در جای‌جای فرهنگ جبهه‌ها خصوصاً شوخ طبعی‌هایش چشم‌ها را متحیّر می‌کرد.

کتاب «تبسم‌های جبهه» کاری متفاوت از حمید داودآبادی است که به خاطرات باصفا و خواندنی بچه‌های جبهه و جنگ می‌پردازد. در این کتاب، اخلاص و از خودگذشتگی، شجاعت و تیزهوشی، معنویت و اخلاق الهی، و صفا و صمیمیت بین رزمندگان، به خوبی توصیف شده است و بیان شوخی‌ها و طنزهای آن مردان بزرگ در میان آتش جنگ به جذابیتش افزوده است. شوخی‌هایی که هیچ وقت از مدار حق خارج نمی‌شد. خاطرات کتاب «تبسم‌های جبهه» که هر کدام از آنها می‌توانند مایۀ خلق آثارِ متعدد هنری شوند، مسیر ویژه‌ای را برای ما باز می‌کند تا با ورود به جمعِ شوخِ رزمندگان، با تصویری متفاوت از آنها روبرو شویم؛ تصویری فراتر از ترکش‌ها و مجروحیت‌های جنگ.

کتاب «تبسم‌های جبهه» از انتشارات مؤسسۀ شهید کاظمی، در طرح ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی در نماز جمعه‌های کشور که به‌همت مجمع ناشران انقلاب اسلامی و با همکاری شورای سیاست‌گذاری ائمۀ جمعۀ سراسر کشور در حال اجرا است، معرفی شد.

نظرات شما

شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
نظر و کامنت
كد امنيتي