*/
نام محصول قیمت تعداد قيمت كل حذف
مجموع : 0
راهـنمـایـی : در صورتی که قصد خرید محصولات بیشتری را دارید بر روی گزینه «بازگشت به فروشگاه و افزودن محصول» کلیک کنید تا به فروشگاه برگشته و با کلیک روی گزینه خرید دیگر محصولات آنها را به سبد خرید خود افزوده و سپس خرید خود را نهایی کنید.
در صورتی که قصد خرید تنها همین محصول را دارید ، با کلیک روی «نهایی کردن خرید» خرید خود را مرحله به مرحله تکمیل کنید .
شما 2 كالا در سبد خريد خود داريد

تشکیلات چیز عجیب و غریبی نیست. همین که دو سه نفر یکجا جمع شدند و برای رسیدن به هدف مشترکی گام برداشتند، تشکیلات -هرچند خیلی کوچک- شکل گرفته است. اما خب! تشکیلات چه جمع و جور باشد و چه سازمانی عریض و طویل، به نتیجه نمی‌رسد مگر اینکه اصول و قواعد و ظرائف کار تشکیلاتی رعایت شود.

به دور و برتان نگاه کنید! همین دم دست خودتان چند تا از این مجموعه‌های تشکیلاتی کوچک و بزرگ را سراغ دارید که بخاطر رعایت نکردن همین امور دچار مشکل شده‌اند؟ جمع‌هایی که گاهی با حضور چند دوست صمیمی تشکیل شده‌اند و با این حال خیلی دوام نیاورده‌اند!

«کار باید تشکیلاتی باشد» کتابی است که خواندنش کمک می‌کند تا مجموعه‌هایی که کار تشکیلاتی انجام می‌دهند، اصول کار تشکیلاتی را یاد بگیرند و بیش از پیش موفق باشند؛ مخصوصا این روزها که جمع‌هایی که بصورت خودجوش وارد فضای فرهنگی شده‌اند نسبتاً افزایش پیدا کرده است.

سراسر کتاب پر است از ایده های تازه و بر زمین مانده. ایده هایی که غبطه ی کارهای تشکیلاتی را می خورد! حرف ها و راهکارهایی نو از زبان مقام معظم رهبری، طی سالیان متمادیِ حضور در عرصه های فرهنگی و سیاسی. کتابی به دور از کلیشه های تکرار مکررات. این کتاب برای تشکل ها و کارهای تشکیلاتی آماده شده است.

کتاب "کتاب کار باید تشکیلاتی باشد" مجموعه بیانات رهبر معظم انقلاب پیرامون کار تشکیلاتی را در خود جای داده است. کتابی که اگرچه حجم زیادی ندارد اما یکبار دوره کردن آن کمک می‌کند تا خیلی از آفات کار تشکیلاتی را بشناسیم و با عوامل موفقیت تشکیلات آشنا شویم.

کتاب با این بخش شروع می‌شود: «هیچ کاری بدون تشکیلات پیش نمی‌رود». عبارتی که جمله کامل آن پشت کتاب آمده است: «هیچ کاری در دنیا بدون تشکیلات پیش نمی‌رود، انقلاب اسلامی ایران هم بدون تشکیلات پیش نرفت و پیروز نشد.»

فصول این کتاب به موضوعات مهمی اعم از «آثار و برکات کار تشکیلاتی»، «شاخص‌ها و بایدهای تشکیلات موفق انقلابی»، «آفت شناسی کار تشکیلاتی»، «مدیر باید جوهری از رهبری داشته باشد»، «وظایف اعضای تشکیلات»، «نمونه‌های موفق» و «جبهه فرهنگی انقلاب سازماندهی می‌خواهد» تقسیم بندی شده است.

عناوین فصل‌های این کتاب 146 صفحه‌ای است. بغیر از این عناوین اصلی، در فهرست کتاب زیرعنوان‌هایی هم می‌بینیم که هم نشان دهنده پرداختن کتاب به اهم مسائل مبتلا به یک تشکیلات است، و هم مراجعه به بخشهای مورد نظر کتاب را در مواقع مورد نیاز آسان می‌کند. و طبیعتا چنین دسته بندی دقیقی کتاب را به یک کتاب کاربردی تبدیل کرده است.

 

در قسمت شاخص های تشکیلات موفق انقلابی از “مدیریت متمرکز” به مدیریت دائمی مجموعه یاد می کند و در ادامه، ضمن تذکر این نکته که “انشعاب، خطرناک است”، از “نظم سازمانی” و “روحیه و فرهنگ جهادی” به عنوان بایدهای یک تشکیلات انقلابی مایه می گذارد. جالبتر اینجاست که ضمن برنامه ریزی اصولی و در سطح کلان یک تشکیلات، رهبری خیلی ریزتر می شوند و می فرمایند: “ما این اهداف را مشخص کنیم و بنویسیم. بعد با کار عمیق و علمی و نوشتن کتاب، خودمان را به معنای واقعی کلمه به این اهداف نزدیک کنیم.”

 

صفحه بندی ساده اما جذاب در کنار تصاویر کوچکی که هر چند صفحه یکبار کار شده‌اند، خواندن کتاب را دلچسب‌تر می‌کند. همانطور که طرح جلد ساده کتاب خیلی روان حرفش را می‌زند.

جامعیت نسبی کتاب که از سخنان قدیمی رهبر انقلاب گرفته تا آخرین فرمایشات ایشان در سال 92 را در بر می‌گیرد یکی دیگر از امتیازات کتاب است. نکته دیگر اینکه مطالبی که ذیل یک سرفصل یا موضوع قرار گرفته‌اند الزاماً همه در یک سخنرانی گفته نشده‌اند. مثلا وقتی به بخش «نظارت بر زیرمجموعه و بازرسی مستمر از آن» می‌رسیم بخشهایی از چندین سخنرانی رهبری که مرتبط با موضوع است را در کنار هم می‌بینیم.

 

«کار باید تشکیلاتی باشد» رقعی بوده و دارای 146صفحه چهار رنگ به همت محمود زارعی و انتشارات شهیدکاظمی منتشر شده و 7000 تومان قیمت دارد و به نظر می‌رسد مطالعه آن برای همه فعالان فرهنگی و علاقه‌مندان به کار تشکیلاتی از نان شب واجبتر باشد!

 

انتشارات شهید کاظمی در حوزه بیانات مقام معظم رهبری قبلا نیز اقدام به چاپ چندین کتاب با عنوانهای "توقف ممنوع"(انتظارات مقام معظم رهبری از جوان و نوجوان ایرانی) و "مرگ بر امریکا"(شناخت شعار مرگ بر امریکا در بیانات مقام معظم رهبری) و "نفوذ"(بررسی پروژه برنامه ریزی شده نفوذ دشمن از دیدگاه مقام معظم رهبری)و"به آسمان نگاه کن"( خاطرات مقام معظم رهبری از شهیدان انقلاب و دفاع مقدس)و"تاثریا راهی نیست"( جستاری در کلمات مقام معظم رهبری در باب اصل راهبردی خودباوری)و"چاله های زندگی"( آسیب شناسی 20 چالش در سبک زندگی) و"مجالس حسینی"( جستاری در موضوع مجالس حسینی در کلام مقام معظم رهبری) و"عقب نشینی ممنوع"( بررسی نظرات مقام معظم رهبری درباره مذاکرات هسته ای دولت یازدهم از مرداد 92 تا مرداد 94)"درسنامه فرهنگ"( رویش فرهنگ، چیستی فرهنگ، ضرورت و ابرازهای انتقال آن
رهیافتی به منظومه ی فکری رهبر معظم انقلاب در حوزه ی فرهنگ برگرفته از بیانات رهبری)"زندگی به سبک جهادی"( زندگی به سبک جهادی از منظر مقام معظم رهبری)"ما مفتخریم به این دشمنی"( بیانات مقام معظم رهبری درباره دشمن شناسی و وظایف ما در مقابل آن ها) "تمدن اسلامی"( نگاهی اجمالی به بیانات رهبر معظم انقلاب درباره تمدن اسلامی)"ماه در آینه"( نگاهی گذرا به سیره و سلوک فردی و اجتماعی امام خامنه ای) نموده است که با استقبال بسیار خوب مخاطبین روبرو بوده است.

نظرات شما

شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
نظر و کامنت
كد امنيتي