*/
نام محصول قیمت تعداد قيمت كل حذف
مجموع : 0
راهـنمـایـی : در صورتی که قصد خرید محصولات بیشتری را دارید بر روی گزینه «بازگشت به فروشگاه و افزودن محصول» کلیک کنید تا به فروشگاه برگشته و با کلیک روی گزینه خرید دیگر محصولات آنها را به سبد خرید خود افزوده و سپس خرید خود را نهایی کنید.
در صورتی که قصد خرید تنها همین محصول را دارید ، با کلیک روی «نهایی کردن خرید» خرید خود را مرحله به مرحله تکمیل کنید .
شما 2 كالا در سبد خريد خود داريد

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، در مراسم رونمایی از کتاب «زندگی به سبک جهادی» که امروز در موسسه شهید حقانی برگزار شد، حجةالاسلام‌و‌المسلمین سیدحسین مومنی با اشاره به سطح مختلف مفهوم «سبک زندگی» گفت: در موضوع سبک زندگی ما با سه لایه روبه‌رو هستیم، سبک زندگی در بُعد زندگی فردی، زندگی اجتماعی و جامعه متکامل.

حجةالاسلام مومنی در توضیح این موضوع ادامه داد: آنچه که در کتب اخلاقی، ذیل عنوان اخلاق فردی آمده و در مورد آن بحث شده‌‌ همان لایه اول سبک زندگی است که ناظر به بعد فردی و خصوصی زندگی است. اما هدف‌گذاری که در فرمایشات رهبر انقلاب در مورد سبک زندگی مطرح است، پیرامون سبک زندگی در جامعه متکامل به معنای جامع‌ترین مفهوم سبک زندگی است.

استاد درس خارج فقه حوزه علمیه قم تصریح کرد: با این نگاه، می‌توان جهاد را بخشی از سبک زندگی اسلامی در جامعه متکامل توصیف کرد که البته عوامل رشد و موانع جامعه در این موضوع باید مورد توجه بزرگان و کار‌شناسان خبره امر قرار گیرد. چرا که این موضوع از مواردی است که مکرر از سوی رهبر انقلاب مطالبه شده است و تا کنون نیز به نوعی مغفول مانده است.

حجةالاسلام مومنی در جمع بندی سخنانش گفت: جمع آوری و شرح مزجی بر فرمایشات رهبر معظم انقلاب، رویداد بدیع و ارزشمندی است که باید بیش از حال حاضر درباره فرمایشات رهبر انقلاب صورت پذیرد و می‌تواند برای رفع دغدغه‌ها نیز بسیار راهگشا باشد و موجب به دست آوردن منظومه جامع فکری رهبر انقلاب در خصوص سبک زندگی اسلامی در جامعه متکامل شود.

در ادامه این مراسم، حجةالاسلام‌و‌المسلمین سیدمهدی میرباقری ضمن اشاره به اهمیت الگو‌ها و نظم ساختاری در آثاری از این دست، یادآور شد: تالیفاتی از این دست بسیار مفید است. البته آنچه که بیش از هر چیز اهمیت دارد وجود نظم و الگو و کار منطقی در این نوع آثار است که می‌تواند به مفید بودن آن‌ها نیز کمک شایانی کند.

رئیس فرهنگستان علوم اسلامی قم ادامه داد: پیش‌بینی و دقت نظر روی منطق این آثار باعث انسجام بیشتر اولویت‌ها می‌شود که این اولویت بندی صحیح نیز موجب احصای دقیق موضوعات مهم‌تر و مطالعه بیشتر روی آن‌ها می‌شود.

حجةالاسلام‌و‌المسلمین میرباقری در ادامه تصریح کرد:‌‌ همان طور که مباحث حضرت امام در زمان حیات ایشان مهجور بود، امروزه فرمایشات رهبر انقلاب نیز مهجور مانده و خلأ وجود چیدمان نظری و عملی برای گفتمان سازی و بازخورد اجتماعی مطالبات معظم له احساس می‌شود. که این کار هم نیاز به پیش‌بینی امکانات سخت افزاری و نرم افزاری خاص دارد.

استاد دروس خارج فقه حوزه در پایان گفت: در آثاری از این دست روش طبقه بندی و اولویت بندی موضوعی اهمیت فراوانی دارد و ان شاءالله تالیف این کتاب مقدمه‌ای باشد برای کارهای مهم‌تر و بزرگ‌تر در این حوزه.

در این مراسم محمد تاجیک رستمی، نویسنده کتاب ضمن بیان این نکته که مقوله جهاد مورد پیگیری شدید رهبری فرزانه انقلاب بوده است، گفت: بر خلاف تصور عده‌ای که می‌پندارند واژه جهاد و سبک زندگی جهادی در سال‌های اخیر به ادبیات رهبر انقلاب واردشده است، با بررسی فرمایشات ایشان در می‌یابیم که این موضوع از سال‌های ابتدایی انقلاب مورد تاکید ایشان قرار داشته است.

تاجیک در ادامه گفت: مفهوم‌شناسی واژه جهاد از آن جهت اهمیت دارد که تفاوت آن با تلاش‌های بی‌نظم و بی‌برنامه مشخص شود و این موضوع نیاز به باز‌شناسی مفهوم جهاد در حوزه و دانشگاه دارد.

کتاب «زندگی به سبک جهادی» به تالیف محمد تاجیک رستمی، شرح مزجی است بر فرمایشات رهبر انقلاب در رابطه با جهاد و زندگی جهادی است که در شش فصل به باز‌شناسی تعریف جهاد در حوزه‌هایی نظیر خانواده، دانشگاه، حوزه‌های علمیه و... با استفاده از مجموع فرمایشات رهبر معظم انقلاب در سالهای پس از انقلاب تا سال 93 پرداخته است.

نظرات شما

شما اولين نفري باشيد كه نظر ارسال مي كند.

فرم ثبت نظر

نام و نام خانوادگی
ایمیل
وبلاگ
نظر و کامنت
كد امنيتي